ЯК СТАТИ ОСОБИСТІСТЮ...
Виховний процес у школі є частиною цілісного педагогічного процесу, який об'єднує навчання і виховання. Психологічна сутність процесу виховання полягає в переведенні дитини із одного стану в інший, і з позицій психології виховання є процес перекладу зовнішнього по відношенню до особистості досвіду, знань, цінностей, норм, правил у внутрішній психічний план особистості, в її переконання, установки, поведінка.
Процес виховання - свідомо організована взаємодія педагогів та вихованців, організація і стимулювання активної діяльності виховуваних з оволодіння ними соціальним і духовним досвідом, цінностями, відносинами.
Для того щоб дізнатися, чи досяг мети виховний процес, потрібно зіставити запроектовані і реальні результати виховання. Під результатами виховного процесу розуміється досягнутий особистістю чи колективом рівень вихованості.
ГУРТКИ ТА ДОЗВІЛЛЯ
1. "Господарочка"
2. "Кік-бокс"
3. Рукоділля"
4. Теніс
5. "Палітра"
6. Хор
7. Хореографія
8. М`яка іграшка
9. "Шахмати"
10. Футбол
11. "ЮІР"
12. Ансамбль
13. Здоровий спосіб життя
14. "Швея"
15. "Англійська мова"
16. Фото
17. Комп`ютерний урок
18. "Туристичний"
19. "Шахмати"
Яка глибока думка закладена в словосполученні «вибір професії», скільки викликає воно емоцій та сподівань і водночас скільки породжує проблем! Це не просто вдало чи невдало прийняте в юності рішення, це щаслива або розбита доля, активне, творче, радісне життя чи байдуже, пасивне існування.
Мета години спілкування: ознайомити з різноманітним світом професій, звернути увагу підлітків на таке важливе проблемне питання, як вибір професії; допомогти обрати справу до душі, відповідно до своїх можливостей. Завантажити
Година спілкування "Вибір професії"
"У людини все має бути прекрасним..."
Гурт "Домісоль"
Акція "Обеліск"
Станція юних натуралістів
Відповідно до листа ДОН ЗОДА від 15.09.16 р. № 03-15/1335 "Про проведення Обласного зльоту "Барвінкова країна" 12 жовтня 2016 року на станції юних натуралістів відбулася виставка-конкурс "Запорізька паляниця", а також звітували про роботу секції шкіл Запорізької області з різних тематик. Учні нашої школи презентували звіт секції "Юні садівники-квітникарі". Розпочалася виставка-конкурс з виступу директора «Запорізький обласний центр еколого–натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради Ульянова Олена Іванівна. А далі продовжили зі своїми виступами учні шкіл. Жекова Софія, учениця 8-го класу, доповіла про роботу секції нашої школи.
На допомогу вихователю
Зустріч з казкою...
Опубліковано 12 жовтня 2016 року
Сьогодні ми зібралися тут всі разом для того, щоб побувати в гостях у казки.
Діти дуже люблять слухати казки, а дорослі з великим задоволенням розповідають, читають їх дітям. Казка жила, живе і вічно буде жити. Вона буде існувати стільки, скільки будуть жити люди.
Казка буває сумна і весела, казка навчає нас розуму, висміює ледачих і хвальків. Дарує щедрість, багатство хорошим людям.
Тому сьогодні ми допоможемо нашим дітям побувати у казці. Ще раз перегорнемо сторінки улюблених книжок, зустрінемося із улюбленими героями і, звичайно, побачимо, як, у котрий раз, добро перемагає зло.
Казка завітала до учнів 2-го класу
Вихователь Назарова Н.В.
Екскурсія до зоопарку
На початку жовтня 2016 року учні 5 класу побували на екскурсії в приватному зоопарку Василівки. Цей зоопарк належить місцевому жителю, ковалю, художнику Олександру Пилишенко. Першим його мешканцем стала левица Катя з Ялтинського зоопарку. Через деякий час їй підшукали пару - лева Самсона з Ровенського зоопарку. Він належить до рідкісного виду берберійських левів, яких в дикій природі вже практично нема. Це відбулося тоді, коли Пилишенко встановлював 36-денний рекорд перебування людини у вольєрі з левами. На сьогоднішній день в колекції домашнього зоопарку О. Пилишенко, окрім левів, є ще дві рисі і ведмідь.
150-річчя з дня народження
Михайла Грушевського
29 вересня 2016 року українське суспільство відзначає 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського - видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, першої у XX столітті незалежної Української держави, історика. З метою вшанування пам’яті та відзначення ювілейної дати від дня народження М.С.Грушевського, в нашій школі були проведені заходи.
Вихователі: Фролова Л.М., Філіпенко Е.М.
Бібліотекар: Ковальова О.С.
Диспут
31 жовтня 2016 року учні 8 класу провели диспут на тему: "Культура - повага до людей і до себе. Чи вважаєш ти себе культурною людиною?" "Головний принцип культури поведінки: поважай людей і поводься з ними так, як ти хочеш, щоб поводилися з тобою. Вихователь Деркач Л.В.
Бесіда "Кримінальна відповідальність неповнолітніх"
IMG_0875 | IMG_0877 |
---|---|
IMG_0874 | IMG_0876 |
IMG_0873 |
Завантажити
02 жовтня 2016 року для учнів 9-11 класів вихователем Садовою В.І. була проведена бесіда "Кримінальна відповідальність неповнолітніх".
Під час зустрічі порушувались проблеми відповідальності неповнолітніх за правопорушення, які є одними з найактуальніших у правовій науці, оскільки пов’язані із завданнями виховання підростаючого покоління і запобіганням правопорушенням серед неповнолітніх. А також учням нагадали про основні закони Кодексу України про Адміністративні правопорушення та Кримінального Кодексу України, про які варто пам’ятати завжди.
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС "РІЗДВЯНИЙ HANDMADE"
Учні 1-Б класу під керівництвом учителя образотворчого мистецтва Філіпенко Е.М. прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі «Різдвяний HANDMADE»!
Конкурс проводиться з метою підтримки талановитих дітей та молоді віком до 17 років, здібних до художньо-прикладної творчості в їх особистому розвитку, зацікавлення їх українською культурною спадщиною і заохочення впевнено робити свої перші кроки в сучасному українському мистецтві.
Шануймося, друзі,
Плекаймо таланти
У цім горобиновім ріднім краю,
Дай, Боже, нам сили стоять, як атланти,
У всьому підтримать Вітчизну свою.
Хай століття нове – ще не звідані далі,
Але впевнені ми: розкриє воно,
Ті таланти, що нині отут розквітають,
Бо невичерпне те молоде джерело!
Обласний конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва "Квітуча Україна"
Привітання на день народження - щорічний подарунок людині, який підкреслює любов та повагу, дарує тепло від рідних і друзів. День народження — це день, коли народилась людина і відзначається щороку. Від цього дня починається відлік віку цієї людини.
Щиро вітаю Вас з Днем народження!
Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах,
сміливих планах та сподіваннях.
Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають друзі, минають негаразди та непорозуміння.
Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення.
День іменинника - довгоочікуване свято!
Усний журнал на тему:
«40 років від дня заснування Української гельсінської групи»
9 листопада 2016 року відзначається 40-річчя заснування Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод (Української гельсінської групи). Це була перша легальна правозахисна організація в Українській PCP, яка відіграла одну з ключових ролей у національно-визвольній боротьбі Українського народу, розпочала ненасильницький, легальний і правовий шлях у здобутті Україною незалежності, становленні демократії, поваги до прав людини.
З цієї нагоди група учнів 9-11 класів провели усний журнал на тему «40 років від дня заснування Української гельсінської групи». Матеріал шукали в інтернеті, опрацьовували інформацію, вибирали головне. Найбільш активними були Янковська Яна, Шандиба Інна, Фісенко Олексій, Цегельник Данило.
Вихователь: Садова В.І. Завантажити
Єдиний скарб у тебе -
рідна мова...
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.
Вихователь 4-го класу Фролова С.В. для своїх учнів провела виховну годину "Україна починається з тебе".
Вітаємо усіх зі святом української мови та писемності. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.
З повагою, учні 4-го класу
Конкурс віршів "Мелодія осені"
Густими туманами, полум’яною ковдрою листя та першими іскорками інею щедро встилає землю осінь. Зупинися на мить! Відчуваєш, яка урочисто-прекрасна атмосфера панує навкруги?
Щоб продовжити це неймовірне відчуття та створити чудовий осінній настрій, вихователь 4-го класу Фролова С.В. та 8-го Деркач Л.В. провели конкурс віршів
"Мелодія осені"
До Дня української писемності вихователем 3-б класу Козубенко С.А. була проведена
виховна година "Мову знаю і люблю" та екскурсія до бібліотеки села Матвіївка.
До Дня писемності
9 листопада учні 2 класу провели виховну годину до дня української писемності. Вихователь Надія Василівна розповіла про вшанування пам'яті Нестора Літописця та велике значення його твору "Повісті врємєнних літ", створеного в ХІІ столітті. Діти провели подорож по картках однокласників, на яких юні художникики відобразили красу України. Цікаву зустріч продовжила бібліотекар села Матвіївки Цюрток Маргарита Геннадіївна, яка розповіла про виникнення мови та значення багатьох слів.
Толерантність — це вихованість, це стриманість, це рівність! Толерантність – це культура добрих манер і вчинків!
З метою виховання всебічно розвинутої особистості, яскравої індивідуальності, здатної до діалогу 15 листопада, під керівництвом вихователя Філіпенко Е.М., проведено тренінг «Толерантність врятує світ!»
Тренінг "Толерантність врятує світ"
ТРЕНІНГ
"Конфлікти, конфлікти..."
"Як уникнути конфліктної ситуації, визначити шляхи розв`язання конфлікту?" - на ці питання шукали відповідь майбутні випускники під час тренінгу "Конфлікти, конфлікти...", проведеного 16 листопада 2016 року вихователем Шакіною Людмилою Леонідовною.
Учні отримали практичний урок розв`язання конфліктної ситуації в повсякденному житті.
Круглий стіл "Україна і НАТО: "За" чи "Проти"
Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця» спільно з Міністерством культури України, Посольством Литовської Республіки в Україні у вересні-грудні 2016 року проводять Всеукраїнський конкурс фото-, відеоробіт «Україна та НАТО: сучасний погляд української молоді».
Основною метою конкурсу є сприяння у формуванні громадського світогляду та позиції української молоді на НАТО; привернення уваги молоді на проблематику національної безпеки, соціального партнерства, культурної співпраці тощо.
Учасниками конкурсу є учні 9-11 класів загальноосвітніх, позашкільних, студенти 1-5 курсів професійно-технічних, вищих навчальних закладів.
Детальніше...
В рамках проведення Всеукраїнського конкурсу 21 листопада 2016 року для учнів 10-11 класів був проведений круглий стіл з метою дати учням уявлення про НАТО як міжнародну організацію колективної безпеки та оборони, її мету на сучасному етапі та основні інституції; охарактеризувати відносини України із Північноатлантичним Альянсом; розвіяти сталі пострадянські міфи про цю організацію; виховувати толерантність, гуманізм, прагнення до співпраці; вчити учнів формувати та обстоювати власну думку. Вихователі: Садова В.І. та Шакіна Л.Л.
21 листопада — День Гідності і Свободи
Невід’ємною традицією сучасних свідомих українців є належне вшанування громадянського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували навіть власного життя задля оновлення Української держави.
Саме ці українські народні герої відстояли національні інтереси та європейський вибір України, визначили цивілізаційний шлях для майбутніх поколінь. Своєю непохитністю та самопожертвою герої майдану заслужили шану та повагу усіх співгромадян.
Пом’янімо мільйонні жертви,
Які голодом винищив кат.
В тридцять третьому році, що вмерли
І лишились лежать коло хат.
24 листопада для учнів 3-б класу була проведена виховна година "Голодомор 1932-1933 років - трагічна сторінка історії України".
Мета виховної години поглибити занння учнів про голодомор, його причини і наслідки.
Вихователь: Козубенко С.А.
Вшановуємо пам`ять
До дня пам'яті жертв голодомору "Україна пам'ятає" для учнів школи провели цикл виховних годин. Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року. Щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, узбіччях доріг та на цвинтарях, де написані великі могили або колективні.
Вихователі: Назарова Н.В., Філіпенко Е.М.,
Шакіна Л.Л.
Правильний вибір професії — це моральне задоволення, висока самооцінка. Водночас це й висока продуктивність праці, висока якість продукції. Вибір професії — точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів
Екскурсія до військомату
У нашій школі активізована робота з питань виховання громадської свідомості учнів, формування патріотизму, громадянських і конституційних обов’язків, поваги до державних символів України, національної ідеї. А одним із напрямків громадянського виховання є військово – патріотичне виховання, яке спрямоване на формування в молоді позитивної мотивації до виконання патріотичного обов’язку - захисту України. З метою забезпечення високої ефективності та якості військово – патріотичної роботи, посилення її впливу на молодь 14 грудня для учнів 8-11 класів була проведена екскурсія до військомату м. Вільнянська.
Вихователь: Шакіна Л.Л.
День пам`яті жертв примусового вивезення населення України
З метою розвитку історичної свідомості українського народу, збереження національної пам’яті, а також поширення правдивої інформації про нацистський тоталітарний режим в Україні в нашій школі для учнів були проведені виховні заходи.
Вихователь Філіпенко Е.М.
Завантажити
18 січня – в Україні День пам’яті з приводу 75-х роковин початку примусового вивезення населення України в Німеччину.
18 січня 1942 року з харківського вокзалу до німецького Кельна вирушив ешелон з українцями – перша партія високоваліфікованих робітників, які на заводах Третього рейху повинні були викувати йому перемогу над Радянським союзом. До кінця війни 1 117 українців перетворяться в 2,5 мільйони, 100 тисяч яких назавжди залишаться лежати в чужій землі. Зараз з більш ніж двох мільйонів українських остарбайтерів в живих залишилися одиниці – ті, чия молодість минула в трудових таборах під знаком ОST.
19 січня – Хрещення Господнє, свято Водохреща
19 січня у пам'ять про хрещення Ісуса Христа святкується Водохреща. Сьогодні був проведений виховний захід, присвячений завершенню різдвяного циклу свят. Усі знають ці свята, але з кожним наступним поколінням традиції святкування забуваються, відходять у минуле. Тому, щоб зберегти пам'ять про наших предків, про їхні звичаї та обряди, для учні поринули у "Різдвяну казку" (за мотивами народної казки "Рукавичка" ). У проведенні заходу прийняли активну участь учні 2-3-х та 5-го класів. Вихователь Прихожа В.П.
Правила поведінки з електроприладами. Техніка безпеки при користуванні газом.
Як загасити вогонь, що виник від короткого замикання електромережі
20 січня 2017 р. для учнів 6-7 класів була проведена виховна година з метою розширення знань дітей про правила поведінки з електроприладами і як загасити вогонь, що виник від короткого замикання електромережі. Розвиток навичок і вмінь користування електроприладами. Виховування уважного ставлення до правил, що їх треба дотримуватися при користуванні електроприладами. Вихователь: Фролова М.К.
Настав час казки...
Виховна година "Подорож Елзіка до Сонячної системи"
31 січня 2017 року в 2-му класі була проведена виховна година "Подорож Елзіка до сонячної системи", метою якої було ознайомлення учнів з елементами астрономії, на доступних прикладах розкриття таких понять: Всесвіт, Сонце, планети, Сонячна система; формування наукового світогляду, уміння міркувати, аналізувати, робити висновки, працювати в групах для виконання пошукових завдань; розвиток навичок критичного мислення (через ознайомлення з інформацією її обробку та створення власних ідей), спостережливість і кмітливість; виховання інтересу до наукових знань.
Вихователь 2-го класу: Назарова Н.В.
15 лютого-
Стрітення Господнє
Стрітення в нашому краї, як і по всій Україні - не лише церковне свято. У цей день, за народним повір’ям, зима зустрічається з весною. З давніх-давен Стрітення чекали з особливим нетерпінням і урочисто відзначали, а тому приурочувалося до цього свята чимало звичаєвостей як церковних,
так і побутово-господарських.
Передусім, в церквах освячували свічки. Їх дбайливо берегли протягом року і часто використовували як лікувальний, протизлодушний чи заспокійливий засіб. Дівчата - відданиці на тих свічках часто гадали – щоб “за полум’ям взнати з якої сторони сватачів чекати”. Тією свічкою обкурювали хату та інші подвірні споруди, щоб оберегти себе й худобу від хвороб і нещасть, а також вози та інший сільськогосподарський реманент, коли вирушали на першу оранку, щоб всяка сівбиця рясними сходами проросла.
15 лютого 2017 року вихователі Фролова С.В. та Деркач Л.В. провели для учнів свято "Стрітення Господнє" з метою ознайомлення дітей з традиціями українського народу, особливостями святкування, розвитку інтересу до історії, звичаїв народу, почуття прекрасного, естетичного смаку, вихоання любові до свого народу, до прекрасного: поезії, музики, природи.
Народні прикмети
Сценарій свята "Стрітення Господнє"
День пам`яті Небесної Сотні...
Ці слова-реквієм прозвучали 20 лютого 2017 року на виховній годині, привяченій вшануванню пам`яті загиблих у лютому 2014 року, і відгукнулися співчуттям у серцях присутніх. Вихователь: Назарова Н.В.
Ще довго-довго, з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям, спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами, мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі. Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню -частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!
Виховну годину підготували вихователі:
Назарова Н.В., Козубенко С.А., Прихожа В.П.
Шевченко - художник
Нас просто не існує без Шевченка. У ньому - уся історія наша, усе буття, усі мрії. Відомо:
Україна - це Шевченко, Шевченко - це Україна.
Уявити себе без Шевченка українцеві - все одно, що без неба над головою. Він - вершина нашого родового дерева. Тарас Шевченко відомий у світі як поет, але не менш багатою і цікавою є його творчість як художника.
Про все це дізналися учні 2-го та 3-х класів на виховній годині, присвяченій 203-річниці з дня народження геніального письменника і художника та вшануванню його світлої пам`яті.
Зустріч з воїнами-інтернаціоналістами
Афганська війна... Як багато і водночас як мало ми знаємо про неї. Ця війна чорним крилом торкнулась багатьох сімей, принісши з собою переживання, душевні й фізичні рани, цинкові гроби. Війна в Афганістані - нелегке випробування, перед усім, для тих, хто безпосередньо брав в ній участь.
22 лютого 2017 року до нашої школи завітали гості: воїн-інтернаціоналіст, який очолює Вільнянську району організацію ветеранів і інвалідів Афганістану і інших локальних дій - Ситник Микола Петрович та Петро Бондаренко - співак, поет, композитор, ветеран, воїн-інтернаціоналіст.
Іменини - це свято душі і тепла!
Місячник
"Професійний орієнтир"
Вибір професії - одне з найбільш відповідальних рішень, які приймає людина у житті. Знайти себе в світі професій – означає дістати можливість гідно заробляти, відчувати себе потрібним людям, максимально повно розкрити свої здібності. Існує пряма залежність між тим, наскільки люди задоволені своєю професією, і тим, наскільки щасливим вони сприймають своє життя. З одного боку, вибір професії – це завжди погляд в майбутнє. Чим я хочу займатися, чого і як досягти, з якими труднощами мені доведеться зустрітися на вибраному шляху? З іншого боку, це одночасно і погляд всередину себе: які мої сильні і слабкі сторони, що я готовий подолати, щоб досягти успіху? І в чому для мене полягає цей самий успіх?
Але головна складність при виборі професії полягає в тому, що його зазвичай доводиться здійснювати усліпу. Як правило, не вдається на власному досвіді пізнати, що представляє та професія, яку вирішуєш отримати. Часто виходить так: спочатку людина обирає спеціальність, щоб їй навчитися, витрачає роки на це і лише потім випробовує себе в роботі і розуміє, наскільки вона їй подобається і чи добре виходить. Або навіть не випробовує, оскільки з'ясовується, що по тій спеціальності, яку вона отримала, вільних робочих місць взагалі немає. Якщо ж вона все-таки знаходить роботу по професії, і вона сподобалася – значить, пощастило, вибір зроблено вірно. А якщо ні? Гірко усвідомлювати, що декілька років напруженого навчання пройшли даремно. Щоб не опинитися в такій ситуації, до професійного самовизначення потрібно підходити осмислено і починати думати про перспективи майбутньої роботи ще в школі.
Інформаційна година:
"Подорож у світ сучасних професій"
Мета: ознайомити учнів із сучасними професіями, привернути увагу підлітків до питання вибору професії та її значення, звернути увагу на фактори, що обумовлюють вибір людиною тієї або іншої спеціальності, поговорити про помилки, які допускаються при обранні професії, наголосити на важливості прийняття правильного вибору фаху для подальшого щасливого життя.
Вихователь: Деркач Л.В.
Онлайн-тест "Карта інтересів"
Онлайн-тест "Методика визначення типу професій"
Екскурсія до бібліотеки
"Юний читач"
Чорнобиль не має минулого...
Вибух на Чорнобильській АЕС стався глибокої вночі 26 квітня 1986 року. На місце події була викликана команда пожежників. Відважні люди, вони були шоковані побаченим і по зашкаленим лічильникам радіації відразу здогадалися про те, що сталося. Однак думати було ніколи - і команда з 30 чоловік кинулася на боротьбу з лихом. З захисного одягу на них були звичайні каски і чоботи - звичайно, вони жодним чином не могли вберегти пожежних від величезних доз радіації. Цих людей уже давно немає в живих, всі вони в різний час померли болісною смертю від вразив їх раку ..
До ранку полум'я загасили. Однак по всій території атомної станції були розкидані випромінюють радіацію шматки урану і графіту. Найстрашніше, що радянські люди не відразу дізналися про катастрофу, що сталася на Чорнобильській АЕС. Це дозволило зберігати спокій і запобігти паніці - саме цього і домагалися влади, закривши очі на те, якою ціною обернеться для людей їх незнання. Нічого не відає населення ще цілих два дні після вибуху спокійнісінько відпочивало на території, яка стала смертельно небезпечною, виїжджало на природу, до річки, теплим весняним днем підлягає перебували на вулиці діти. І все вбирали в себе величезні дози радіації.
Вшанувати пам`ять загиблих та потерпілих від радіації зібралися учні 2-го класу на виховній годині "Чорнобиль не має минулого...", яку підготувала та провела вихователь Назарова Н.В.