Х Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Тараса Шевченка
24 жовтня 2019 року у нашій школі, з метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні, відбулися урочистості з нагоди відкриття Х (ювілейного) Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Був проведений І етап конкурсу серед учнів 5-10 класів відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 571.
У конкурсі взяли участь 22 учня 5-10 класів.
Завдання І етапу конкурсу були розроблені вчителями-філолагами Тарасенко І.В. та Прихожою В.П. відповідно до вимог шкільної програми. Тематика завдань була пов’язана з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню, формуванню почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Тарас Шевченко. Вони сприяли розкриттю не тільки мовних знань, практичних навичок, а й творчих здібностей учнів.
З метою популяризації проведення Конкурсу учням були роздані бюлетені, в яких містилася інформація про Міжнародний
мовно-літературинй конкурс ім. Тараса Шевченка та роль Т.Г.Шевченка і його творчості у становленні української культури та переглянуто відео-фільм: «Дитячими стежками Кобзаря». Бажаємо успіхів нашим юним шевченкознавцям!!!
І (шкільний) етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика
Традиційні свята згуртовують учнів, виховують почуття приналежності до шкільної родини.
Щорічно в КЗ "Матвіївська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" ЗОР відзначається День української писемності та мови, в рамках якого проводиться Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика.
Цьогоріч вчителі української мови та літератури:
Челноков Павло Анатолійович, Павленко Наталія Євгеніївна, Жифарська Наталія Євгеніївна - підготували і провели серед учнів 4-10-х класів І (шкільний) етап ХХ мовного змагання, який розпочався з інформ-досьє "Українець, що відмовився бути бідним". Після перегляду відеоролика діти розпочали інтелектуальні "перегони", які стали лише початком
цікавих випробувань, конкурсів, онлайн-ігор тижня, присвяченого рідній мові.
ІІ етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика
Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика спрямований на піднесення престижу української мови серед молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу.
Мовний «марафон» триває… 08 листопада 2019 року переможниці І (шкільного) етапу цього змагання, учениці КЗ «Матвіївська ЗОСШ-інтернат І-ІІІ ступенів» ЗОР: Леоненко Мар`яна, Комарова Аміна, Єрьоменко Вікторія – були запрошені на ІІ етап конкурсу, що відбувся в КЗ «Запорізький Січовий колегіум-інтернат» ЗОР. У заході брали участь школярі 3-11 класів закладів освіти Запорізької області. Конкурсанти виконували творчі завдання, орієнтовані на виявлення рівня знань з української мови.
ХІХ Всеукраїнський диктант національної єдності
У 2000 році з метою єднання навколо мови був започаткований Всеукраїнський диктант національної єдності. Відтоді всі охочі в Україні і за кордоном можуть перевірити, наскільки добре вони знають українську мову.
8 листопада 2019 р. традиційно відбувся ХІХ Всеукраїнський диктант національної єдності, який організувала Національна суспільна телерадіокомпанія України напередодні Дня писемності.
Учні та вчителі нашої школи теж взяли участь у написанні диктанту. Вони слухали пряму трансляцію зі студії Українського радіо, де мовознавець Олександр Авраменко зачитав текст диктанту, який писали за новими правилами.
Новація цього року – перевірити власну грамотність можна було вже за 15 хвилин після написання.
У 2018 році до акції долучилося майже 33 000 учасників, було 311 переможців радіодиктанту національної єдності. Лише однієї помилки припустилися 1004 людини. Це була найбільша кількість переможців за час існування акції. В попередні роки лише одиниці писали диктант без жодної помилки.
Учні 5 класу КЗ "Матвіївська ЗОСШ-інтернат І-ІІІ ступенів" ЗОР разом із вчителем української мови та літератури Павленко Н.Є. взяли участь у ІІІ Всеукраїнському учнівському літературно-мистецькому конкурсі «Стежками Каменяра» в номінації «Краща ілюстрація до творів Івана Франка». Цей Конкурс має на меті посилити творчу мотивацію у вивченні учнями творчості Івана Франка шляхом створення літературно-мистецьких творів у різних жанрах, у яких він працював, та дослідити його літературну спадщину, наукову, культурологічну та громадську діяльність.
Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький
конкурс «Стежками Каменяра»
ХХХІХ Обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Краєзнавчі нариси Запорізького краю»
22 листопада 2019 року у Запоріжжі комунальним закладом «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства,
спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради була проведена ХХХІХ Обласна краєзнавча
конференція учнівської молоді «Краєзнавчі нариси Запорізького краю». Захід відбувався у чудовому залі
Запорізького обласного краєзнавчого музею, який радо приймав гостей. І не випадково, бо цього року конференція присвячена 80-річчю утворення Запорізької області.
Головна мета конференції – це залучення учнівської молоді до активної дослідницької діяльності з вивчення та
збереження природної та історико-культурної спадщини рідного краю.
У заході взяли участь учениця 10-го класу КЗ «Матвіївська ЗОСШ-інтернат І-ІІІ ступенів» ЗОР Дем`янчук Анастасія та науковий керівник Шашкіна Оксана Анатоліївна, які презентували роботу на тему «Лялька-мотанка як сакральний оберіг українського народу». За результатами виступів Анастасія посіла ІІІ місце.
ІV Міжнародна гра зі світової літератури "Sunflower-2019"
28 листопада 2019 року відбулася ІV Міжнародна гра зі світової літератури «Sunflower» – гра, у якій дитина почуває себе здатною досягти успіху. Щорічно кількість учнів нашої школи, які б хотіли взяти участь в інтелектуальному конкурсі, зростає. Цьогоріч 83 учасника із великим задоволенням розв’язували ребуси, шукали правильні відповіді у завданнях, демонструючи свої знання із зарубіжної літератури. Перед тим, як поринути у дивовижний художній світ, діти познайомилися з цікавими та незвичайними фактами про письменників та їхні твори, переглянувши артскрайбінг «А чи знаєте ви?», підготований учителем зарубіжної літератури Жифарською Н.Є.
При написанні листа вона також вчиться аналізувати своє життя, свої вчинки, свої бажання, обираючи найбажаніше і найнеобхідніше.
А ще це чудове поле для творчості, адже дитина може його прикрашати, додаючи малюнки, аплікації тощо.
Наближається 19 грудня – День Святого Миколая, одного з найбільш шанованих в Україні святих, який допомагав людям.
Усі діти з нетерпінням чекають Миколая, адже саме в чарівну ніч на 19 грудня вони отримують подарунки. Святий Миколай приносить їх діткам усього світу, а особливо – слухняним.
Звісно, доброму дідусю важко запам'ятати всі побажання,
тому прийнято писати Чудотворцю листи.
Учні 5-го класу КЗ "Матвіївська ЗОСШ-інтернат І-ІІІ ступенів" ЗОР разом із вчителями української мови та літератури Павленко Н.Є. і Жифарською Н.Є. також підтримують народні традиції українців, тому з радістю долучилися до цієї чарівної події. Окрім того, що листування з Миколаєм вносить елемент казковості, дитина зміцнює свою віру в чудо.
Всеукраїнський інтерактивний конкурс "МАН-Юніор Ерудит"
У листопаді-грудні 2019 р. Національним центром "Мала академія наук України" був проведений Всеукраїнський відкритий інтерактивний конкурс "МАН-Юніор Ерудит". До участі у конкурсі долучилися і дві команди юних дослідників з нашої школи.
Це 12 істориків та 10 екологів.
І ось, нарешті, ми дочекалися результатів конкурсу, і наші сподівання на високий результат виправдалися.
Результати з історії:
Сертифікати І ступеню (відмінний результат) отримали 4 учні - Гузій Софія (5 кл.), Прихожий Ігор (5 кл.), Смолярова Софія (6 кл.), Сергієнко Анастасія (8 кл.).
Сертифікати ІІ ступеню (добрий результат) отримали 5 учнів - Сергієнко Дар`я (6 кл.), Коростильова Альона (8 кл.), Артемченко Максим (8 кл.), Олексюк Діана (10 кл.), Москаленко Микита (10 кл.).
Результати з екології:
Сертифікати І ступеню (відмінний результат) отримали 4 учні - Прихожий Ігор (5 кл.), Сергієнко Дар`я (6 кл.), Тоцький Ілля (7 кл.), Сергієнко Анастасія (8 кл.).
Сертифікати ІІ ступеню (добрий результат) отримали 2 учні - Балута Максим (7 кл.), Коростильова Альона (8 кл.).
Щиро вітаємо переможців та бажаємо їм подальших успіхів!
Фестиваль "PLAY FEST - 2020"
Обставини, у яких ми сьогодні з вами знаходимось, на жаль, не дозволяють нам провести фестиваль PLAY FEST 2020 фізично. І тому, ми будемо рухатися з вами із формату офлайн у формат он-лайн.
Що це означає для проєкту «Успіх»? Це означає лише одне: проєкт і робота над проєктом далі продовжуються!
У вас певно питання: Як бути, адже ми не побудували моделі? Але це не головне. Головне - це той шлях, який ми вже пройшли, який зараз проходимо у дистанційній реальності.
Що далі? З 1 до 9 червня експерти будуть переглядати роботи і визначати номінації. 10 червня - святковий етер у Fb спільноті PLAY FEST 2020!
Освітній конкурс "Олімпіс"
Однією з головних причин, чому багато учнів мають погані результати навчання, є відсутність мотивації до навчання.
Для багатьох учнів формальне навчання здається нудним і нецікавим. Головною метою освітніх конкурсів «Олімпіс» є зацікавлення учнів навчальними предметами і підвищення мотивації до навчання.
Беручи участь у конкурсах, учні можуть перевірити свої знання, повторити вивчений матеріал. Оскільки конкурси проводяться онлайн, вони розвивають комп'ютерні навички. Після конкурсів вчителі можуть переглянути відповіді своїх учнів і визначити теми, в яких учні мають труднощі. На відміну від традиційних олімпіад, в освітніх конкурсах «Олімпіс» присутні завдання різної складності, тому в них можуть брати участь всі учні без винятку.
В умовах карантину застосування таких сервісів дає змогу зацікавити учнів до вивчення предмету, розвиває креативне мислення, творчий підхід і допомагає вчителю легко та нестандартно організувати навчальну діяльність дистанційної освіти.
Пропоную Вам дидактичну онлайн-гру з географії "Колиска найдавніших цивілізацій", створену за допомогою онлайн-сервісу Umaigra.
Учням пропонується здійснити віртуальну подорож Євразією, долаючи "перешкоди" у вигляді запитань з теми "Євразія".
Підготував учитель географії Жданов В.М.
Колиска найдавніших цивілізацій
Сьогодні практично неможливо уявити життя без комп'ютера та IT технологій. Сучасні діти не уявляють своє життя без Інтернету з його соціальним спілкуванням та інформаційними ресурсами. Ми спостерігаємо, як росте покоління візуалів, для яких головним джерелом інформації є зоровий ряд. Все це пояснює необхідність використання нових світових інформаційних розробок в освітній діяльності. Однією з інновацій в освітньому процесі, використовуваному в сучасному світі, є хмарні сервіси.
Всеукраїнська українознавча гра "Соняшник-2020"
«Соняшник» – гра справжніх патріотів
5 березня 2020 року відбулася Всеукраїнська українознавча гра “Соняшник”, яка об’єднала в одну родину учнів, закоханих у рідну мову.
Цьогоріч “Соняшникове” свято знову завітало до нашого закладу. 46 учнів 2-10-их класів влилися у величезну “соняшникову” родину, щоб спробувати свої сили. До участі в грі дітей спонукала допитливість, активність, вболівання за рідну мову, а найголовніше –
бажання пізнати нове, перевірити свої знання не тільки з мови, а й історії України, знання звичаїв і традицій нашого народу.
Учнів чекали цікаві завдання, які вони виконували із захопленням і задоволенням. Кожен учасник мав можливість перевірити свою грамотність, уміння аналітично й логічно мислити, працювати самостійно, продемонструвати глибоку ерудицію і кмітливість.
Здобувачі освіти з ентузіазмом виконували завдання конкурсу і от ми отримали результати.
Вітаємо Олексюк Діану, яка отримала Диплом ІІІ ступеня Всеукраїнського рівня, Сергієнко Дар’ю, яка отримала
Диплом ІІ ступеня регіонального рівня.
Вітаємо 42 учнів молодшої школи, які отримали Дипломи переможця в початковій школі.
Бажаємо й надалі наполегливо працювати й сягати вершин!