top of page

Методична робота дошкільного відділення

   Організація методичної роботи в дошкільних групах спрямована на удосконалення професійної майстерності педагогів, згуртування колектива на реалізацію творчих завдань виховання  і розвитку дитини дошкільника, використовуючи при цьому безцінні пласти  педагогічної спадщини, сучасні досягнення психолого - педагогічної науки, передового педагогічного досвіду та сучасних освітніх технологій.

   В 2019/2020 навчальному році колектив дошкільного відділення буде  працювати над реалізацією таких завдань:

 1. Збереження і відновлення  фізичного, психічного здоров’я дошкільників.

2. Поглибити роботу над формуванням зв’язного українського мовлення, використовуючи різні види діяльності дошкільників.

3. Формування екологічної досвідченості дошкільників засобами гри.

4. Продовжувати роботу по вихованню дітей патріотизму, ціннісного ставлення до рідної землі та українського народу.

Відкриті заняття для дошкільнят

11 грудня розпочалися  відкриті заняття у групах старшого дошкільного віку та педагогів, що атестуються в 2019-2020 навчальному році. Саме цього дня заняття з музичного розвитку провела музичний керівник Подтеп Наталя Миколаївна.   На занятті  були   запрошені педагоги дошкільних груп. Заняття пройшли цікаво та змістовно. Педагоги дали гарні відгуки про роботу музичного керівника  та відмінні знання вихованців.

Якорь 3

Семінар-практикум «Творчі ігри як джерело розвитку дошкільників»

18 квітня в дошкільних групах пройшов семінар-практикум

«Творчі ігри як джерело розвитку дошкільників» .

Для дошкільників гра — це і навчання, і праця, і спосіб пізнання навколишнього світу та суспільних взаємин, і ще багато іншого. Максимально розкритися, проявити творчість, самостійність, здатність до самоорганізації й організації рольових взаємин з однолітками дитині дає змогу лише самодіяльна сюжетно-рольова гра. Тож дорослий має навчитися правильно, непомітно для дітей і ненав'язливо регулювати таку гру.

Корисні посилання:

Якорь 2

Підвищуємо педагогічну  майстерність

До мовлення педагога закладу дошкільної освіти сьогодні ставляться високі вимоги, і проблема підвищення культури мовлення вихователя розглядається у контексті підвищення якості дошкільної освіти.  Виразність мовлення педагога є потужним засобом

впливу на дитину. Володіння педагогом різними засобами виразності мовлення (інтонація, темп мовлення, сила, висота голосу,

логічний наголос тощо) сприяє не лише формуванню довільності виразності мовлення дитини, але й повнішому усвідомленню д

итиною змісту мовлення дорослого, формуванню вміння виражати своє ставлення до предмета розмови.

Цій проблемі був присвячений  семінар з елементами тренінгу «Засоби  логіко–емоційної виразності мовлення».

Семінар відбувся 27 листопада 2018 року. Підготувала і провела  його вихователь дошкільного відділення Кисіль Т.С. Під час проведення семінару  з елементами тренінгу вихователі дошкільного відділення вчилися мистецтву «відчуття»  логічного наголосу,  умінню ефективно  використовувати  в освітньому процесі засоби логіко–емоційної виразності читання.

Якорь 1

З досвіду роботи наших педагогів

Семінар–практикум

«Про шляхи оптимізації мовленнєвого розвитку дітей  дошкільного віку»

07 грудня 2017 року в дошкільному відділенні  продовжив роботу семінар-практикум «Про шляхи оптимізації мовленнєвого розвитку дітей  дошкільного віку». На цьому занятті були розглянуті особливості роботи з формування комунікативної компетентності дітей молодшого дошкільного віку. Метою заходу було  дати змогу педагогам різнобічно та поглиблено розглянути окремі напрямки організації роботи з дітьми з даного питання, сприяти розвитку професійної майстерності. Вихователі дітей молодшого дошкільного віку поділилися своїм досвідом з організації мовленнєвого середовища в своїх групах. Лозовець О.А. розповіла, як вона працює над  удосконаленням лексичної компетентності трирічних дітей. Кисіль Т.С. зупинилась на такій проблемі, як граматична компетентність. Навела багато цікавих прикладів використання дидактичних ігор та вправ, які формують граматичну  правильність мовлення дошкільнят.

Вихователі групи №1 Арнаут К.І. Нікішина Г.О. поділилися досвідом використання малих фольклорних форм

для  розвитку мовленнєвої компетентності дітей. 

З досвіду роботи вихователя Кисіль Т.С. "Формування граматичної компетентності мовлення дітей молодшого дошкільного віку".

   12 жовтня в дошкільному відділені відбулося перше заняття  семінара –практикума «Про шляхи оптимізації мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку». На якому для вихователів організована виставка методичної літератури з  мовленнєвого розвитку дошкільників та обґрунтовано проблему удосконалення мовленнєвої компетентності дітей.

       Дошкільне дитинство – важливий етап у житті людини. І величезна відповідальність за виховання майбутнього покоління, за розвиток повноцінних особистостей лежить не лише на родині, а й на працівниках дитячих садків. Мовленнєвий розвиток дитини є одним із важливих чинників становлення особистості в дошкільному дитинстві. Рівень розвитку мовлення визначає рівень сформованості соціальних і пізнавальних досягнень малюка, його потреб та інтересів, знань, умінь, навичок.

   На семінарських заняттях, які будуть проходити  протягом року,  педагоги дошкільного відділення  отримають методичні  рекомендації, поділяться досвідом роботи щодо формування мовленнєвої компетентності дошкільників.                                            План роботи семінару...

Семінар–практикум

«Про шляхи оптимізації мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку»

Семінар-практикум

«Оптимізація роботи з родиною відповідно до загальних тенденцій сьогодення»

  Сучасне життя спонукає до урізноманітнення та оновлення форм спільної роботи з батьками. Використання різних форм і методів, залучення батьків до співпраці, творчість педагогів, дипломатичність – запорука успішної взаємодії ДНЗ і родини. Здійснення цієї роботи, досягнення в ній справжнього успіху можливі лише при індивідуальному підході до кожної сім’ї. Тільки тоді батьки йтимуть до дитячого садка зі своїми радощами і сумнівами, стають єдиним колективом, завжди допоможуть і підтримають педагога.

   Тісний контакт з батьками вихованців має на меті надання батькам допомоги в актуальних виховних питаннях, сприяє формуванню взаєморозуміння в родинно-педагогічному колективі, обміну виховним досвідом.

  Як налагодити контакт з батьками, які методи взаємозв’язку вибрати для роботи з сім’єю? Відповіді на ці та інші питання вихователі дошкільного відділення отримали під час проведення проблемного семінару-практикуму «Оптимізація роботи з родиною відповідно до загальних тенденцій сьогодення» в березні 2017 року.

Тренінг на тему

"Розвиток творчих здібностей педагогів"

Найдосвідченіший педагог

ніколи не повинен зупинятися  на

досягнутому, бо якщо немає руху вперед,  то неминуче починається відставання.

28 листопада 2016 року в дошкільному відділенні був проведений педагогічний тренінг для вихователів.

Мета: розвиток креативних і комунікативних здібностей педагогів; створення сприятливого мікроклімату в колективі; розвиток мотивації вихователя до самовдосконалення у різноманітних сферах життя.

Завантажити

bottom of page