top of page
65776267.png

           У сучасній школі особливої уваги набуває проблема формування самостійності учнів, їхнього уміння отримувати, аналізувати інформацію та приймати оптимальні рішення, використовувати в практичній діяльності нові інформаційні технології.                                       

image.png

    Стрімкий розвиток ІТ-галузі, робототехніки, нанотехнологій виявляє потребу у досвідчених фахівцях, а значить, виникає гостра освітня потреба у якісному навчанні сьогоднішніх учнів технічним дисциплінам - математиці, фізиці, інженерії, програмуванню. Освіта повинна бути випереджальною, відповідати тенденціям розвитку суспільства в майбутньому. Оновлені цілі і зміст освіти вимагають оновлення методів і форм викладання, пошуку ефективних напрямів і методик, нових педагогічних технологій. Одним із напрямків інноваційного розвитку природничо-математичної освіти є система навчання  STEM, завдяки якій діти розвивають логічне мислення та технічну грамотність, вчаться вирішувати поставлені задачі, стають новаторами, винахідниками. STEМ-освіта дозволить зміцнити та вирішити найбільш актуальні проблеми майбутнього.              

       Впровадження системи STEM-освіти продиктовано вимогою «нової економіки» - бути конкурентоспроможною як всередині країни, так і на міжнародній арені. У віддаленому майбутньому з’являться професії, про які зараз навіть уявити важко, всі вони будуть пов’язані з технологією і високо технологічним виробництвом на стику з природничими науками. Особливо будуть затребувані фахівці біо- та нанотехнологій. Здобуття сучасних професій потребує всебічної підготовки  та отримання знань із різних освітніх областей природничих наук, інженерії, технологій та програмування, напрямів які охоплює STEM-освіта.

IMG_20201106_110500.jpg
0-02-0a-bcc8b79fb776c16d509988537367f0d2
stem2.jpg

STEM-Lab

unnamed.jpg
IMG_20201124_132736.jpg
image (1).png

     Саме тому педагогічний колектив КЗ «Матвіївська ЗОСШ – інтернат І-ІІІ ступенів» ЗОР з минулого навчального року активно почав впроваджувати STEM технології в освітній процес. У школі створено і працює   8 STEM-лабораторій які охоплюють всі ступені навчання- дошкільні групи, початкову, базову та старшу школу.(ознайомитися детальніше з роботою STEM-лабораторій можна за посиланням)

  Мета роботи STEM-лабораторій - ознайомлення учнів з особливостями STEM-технологій, формування у школярів навичок дослідницької діяльності у формі, доступній для певного віку, психічного і ментального розвитку учнів; закладення основ обізнаності зі STEM-галузями і професіями.

      У нашій школі активно впроваджується модель компетентнісного уроку з урахуванням STEM-підходів в організації освітнього процесу

Упровадження елементів STEM-освіти в закладі створює психолого-педагогічні умови для впровадження дослідницького методу навчання, сприяє підвищенню мотивації учнів до вивчення природничо-математично-технічних дисциплін, формує ключові компетентності, що забезпечує підвищення ефективності освітнього процесу.

 

       Новим у виховній роботі стало запровадження короткострокових проектів, які можна створити власноруч для різнопланових інтересів. Через експеримент і спільну діяльність вихователів з дітьми та батьками створюються різні проекти згідно з віковими особливостями та навчальними можливостями учнів.

    Ми переконані: майбутнє нової української школи – у розумінні, що сучасна освіта повинна мати практичне спрямування і стати альтернативною існуючій системі. Одним з таких варіантів є STEM-освіта.

bottom of page