Балута Олена Володимирівна
Посада: вихователь дошкільного відділення
Стаж педагогічної діяльності: 16 років
Категорія: "спеціаліст"
Звання: старший вихователь
Освіта: середня спеціальна, Запорізьке педагогічне училище, 2003 р.
Спеціальність: вихователь дошкільного відділення
Обілемиць Юлія Володимирівна
Посада: вихователь дошкільного відділення
Стаж педагогічної діяльності: 16 років
Категорія: "спеціаліст вищої категорії"
Звання: старший вихователь
Освіта: вища, Бердянський державний педагогічний університет, 2007 р.
Спеціальність: вчитель початкових класів,практичний психолог в закладах освіти
Фесенко Ніна Ігнатівна
Посада: помічник вихователя дошкільного відділення
Група № 2 "ВИШЕНЬКА"
Увага! Увага!
Всім мешканцям осіннього королівства!
Король Дощ та Королева Осінь запрошують усіх на бал
на честь Дня народження свого сина – Королевича Листопада XI!
За вікнами осінь чарівна, барвиста,
Крокує ланами в багрянім намисті.
До казки нас кличе, дивами нас манить,
Яскравими фарбами тішить і бавить!
Завантажити
Допомога зимуючим птахам
Всі ми довгий час чекали на зиму, а найбільше - на зимові канікули, адже канікули - це пора радості, сміху, а найголовніше - справжніх зимових розваг.
Кожен родовід має якусь дивовижно цікаву й неймовірно захоплюючу історію...
Прощання з ялинкою та веселими зимовими святами
"Школа юних пожежників"
В дошкільному закладі 17 лютого 2017 року пройшло
спортивне свято «Ми – юні пожежники».
Дошкільнята в ігровій формі повторили дії необхідні для подолання пожежі . У змаганнях приймали участь дві команди. Команда «Сміливі» та команда «Відважні».
Усі виступи пройшли на одному диханні, а діти продемонстрували свої таланти та знання на повну потужність. Вони з величезним задоволенням змагалися між собою за перше місце.
Конкурсну програму оцінювало журі, до складу якого входили: директор школи – Гончаренко Н.І., методист дошкільного відділення – Кисіль О.М., заступник директора з виховної роботи – Фролова Л.М. За підсумками конкурсів журі визначило переможців: друге місце посіла команда «Відважні», а перемогу взяла команда «Сміливі». В кінці змагань діти отримали медалі та солодкі подарунки.
Екскурсія до школи
Творчий шлях Т. Шевченка
Весна-красуня завітала — до праці всіх людей позвала!
Весна рада вітати й зігріти
своїм сонячним теплом кожного.
Але особливо ясно і приязно вона усміхнеться працьовитим і роботящим. Справді, мабуть, немає пори, кращої за весну, адже вся природа радіє їй. Вона пробуджується, розцвітає, зеленіє, готується жити повним життям. Раді весні й люди. От тільки наша радість не безтурботна, адже зараз не можна втрачати й марнувати час, бо весна — це ще й пора роботи, час напруженої праці.
Мета заняття: знайомити дітей із сезонними змінами, що відбуваються в природі рідного краю з приходом весняної пори року, та трудовою діяльністю людей; виховувати працьовитість, формувати екологічну свідомість та естетичне сприйняття живого довкілля.
"Книга - джерело освіти, знання,
культурного та духовного збагачення"
М. Рильський
2 квітня -
Міжнародний День дитячої книги
Під таким гаслом в групі № 2 "Вишенька" пройшов "День дитячої книги" (в день народження датського казкаря Г.Х. Андерсена).
Сучасні діти все частіше проводять свій час за комп`ютерними іграми, переглядом телепередач і все рідше читають книжки. Нині актуальність розв`язання цієї проблеми очевидна, адже читання пов`язане не лише з гармонійністю й освіченістю. Воно формує ідеали, роширює кругозір, збагачує внутрішній світ людини. В умовах, коли створюються електронні бібліотеки, складно змусити дитину взяти до рук книжку. Однак, якщо прилучати дітей до читання з дошкільного віку, захоплюючи їх цим процесом, то любов до книжки залишається на все життя.
Протягом дня вихователі групи "Вишенька" Обілемиць Ю.В. та Балута О.В. разом з дітьми мандрували "сторінками книжки" за творами В. Сухомлинського "Книжка вчить, як на світі жить", за оповіданнями на морально-етичну тематику. У "книжковій лікарні" діти самостійно ремонтували книги.
Заздалегідь разом з батьками виготовляли книжежки своїми руками.
Читання книжок - ефективний засіб пізнавального та мовленнєвого розвитку малюка.
Ми впевнені, що саме книжка допоможе дитині швидко і зацікавлено пізнавати навколишній світ, вона залишається найбільш доступним засобом духовного й естетичного розвитку особистості!
12 квітня - День космонавтики
Космос ... Далеко не кожен дорослий розуміє всю суть цього складного поняття. А як пояснити маленькій дитині, дошкільнику, що таке космос? Для дітей не існує нічого, крім того, що їх оточує. Тому зрозуміти, що десь над нами є планети, що за блакитним небом ховається ще щось, дуже важко. Але можливо, якщо робити все продумано і правильно. Вихователі старших груп Корніленко Наталія Андріївна та Балута Олена Володимирівна зробили так, що розповідь про космос для дітей не була просто викладом фактів, а стала захоплюючою, цікавою подорожжю Всесвітом. Діти з захопленням розглядали яскраві фотографії, слайди. Знання про позаземних галактиках і цивілізаціях запам`ятаються малюками надовго.
У цей день розповіли дітям про першого космонавта Юрія Гагаріна, розповіли якою незвичайною була ця людина. 12 квітня 1961 року радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі “Восток-1” вперше за всю історію людства облетів навколо нашої планети. Його політ тривав 108 хвилин. Відтоді цей день вважається міжнародним днем космонавтики.
Завдяки такому невеликому екскурсу діти навчаться пам`ятати і шанувати свою історію
і стануть прагнути до чогось значного.
Прощавай, дитячий садочку!
Сьогодні в дитсадочку нашім свято:
Сміху, радості багато.
Випускний сьогодні в нас,
Вже прощатися нам час.
Ми частинку життя в дитсадочку пройшли,
Тут навчились читати й писати.
До шкільного життя нас щоденно вели
Вихователі, мами і тата.
Тут відкрили нам світ і навчили життя.
Цінувати й любити природу,
Не лишати в біді ні старих ні малих,
Берегти завжди честь свого роду.
Вітаємо з новим 2017/2018 навчальним роком
Рученята в нас умілі,
Змайструвати все зуміють.
Беремось тому ми сміло
Кожен раз гуртом за діло
У дошкільному віці заняття з художньої праці дають змогу дитині не тільки оволодіти прийомами дій з папером такими, як згинання, багаторазове складання, надрізування, вирізування, склеювання, а й розвинути зорову пам’ять і увагу – шляхом концентрації на процесі виготовлення роботи, мовлення – шляхом збагачення словника на позначення геометричних фігур, понять «кут», «середина» «центр», творчу уяву, креативність .
Багаторазове складання з паперу (жабка, собачка). Дуже люблять діти виконувати
об´ємні квіти з паперу (підсніжники, кульбаби, тюльпани). Детальніше...
Художня праця “ЧАРІВНІ ПАЛЬЧИКИ”
Всеукраїнський День дошкілля – це свято дитинства й визнання його, як щасливої пори. Недарма кажуть, що дитинство – це ранок життя, а ранок має бути щасливим. Так, 27 вересня в дошкільному відділенні відбулося незабутнє свято.
Ц е ще одна можливість педагогам та дітям спільними зусиллями подарувати одне одному радість, створити веселее свято, насичене фарбами, музикою, і сміхом. В садочку звучала весела музика.
А потім відбувся святковий концерт
«За покликом долі», на який були запрошені ветерани педагогічної праці.
Діти старшої групи та випускники дитячогот садка читали вірші своїм вихователям та всім працівникам дитячого садка, співали, танцювали. Наприкінці свята діти подарували усім працівникам квіти.
Всі хто завітав на свято отримали безліч позитивних емоцій.
Всеукраїнський День дошкілля
Вистава лялькового театру
Театральна вистава розкриває
перед дитиною весь світ
засобами мудрої та вічної казки,
розкриває творчі здібності
особистості, а найголовніше,
виховує справжню людину.
С.Русова
В духовний світ кожного з нас мистецтво входить з дитинства і супроводжує протягом усього життя. Найчастіше першою сходинкою на шляху до нього є театр ляльок.
11 жовтня в чудово прикрашеному, заздалегідь підготовленому залі нашого садочка пройшла лялькова вистава для дітей. Театралізована діяльність дозволяє дитині вирішувати багато проблемних ситуацій, опосередкованих від особи будь-якого персонажа. Це допомагає долати боязкість, невпевненість у собі, сором’язливість.
14 жовтня - День українського козацтва
14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас цей день відзначається Днем Українського козацтва.
У незалежній Україні це свято офіційно існує з 1999 року, але неофіційно святкується вже декілька століть.
Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Козак в уявленні українця – це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України.
У групі «Вишенька» цей день також не пройшов марно. Вихователь Обілемиць Юлія Володимирівна провела з дітьми екскурсію в минуле. Розповіла історію цього свята.
14 жовтня - День захисника Вітчизни
День захисника Вітчизни - насамперед данина героїчним традиціям нашого народу, вияв любові і пошани до тих, хто у кровопролитних битвах захищав Батьківщину, відстоював незалежність. Ми завжди пам’ятали і будемо пам’ятати їх хоробрість і відданість в ім’я нашого майбутнього.
День захисника Вітчизни в дитячому садку проходить в рамках роботи з патріотичного виховання. Основну мету його можна сформулювати як формування уявлень про захисників батьківщини через організацію різноманітної діяльності. Дитячий садок за допомогою цього заходу вирішує також ряд завдань:
-
знайомить дітей зі святом, створює радісне сприйняття цього дня;
-
формує патріотичні почуття, гордість за рідну країну;
-
виховує у дітей почуття поваги до украінської армії, любові до батьківщини;
-
сприяє статеворольової виховання, вчить хлопчаків бути захисниками;
-
здійснює взаємодію дітей і дорослих.
Діти з великим задоволенням робили вітальні листівки, щоб привітати своїх татусів.
Тиждень безпеки життєдіяльності
Зважаючи на те, що з кожним роком загалом збільшується кількість травмованих дітей, постала потреба в систематичній роботі з дошкільниками для формування в їх свідомості стереотипів безпечної поведінки в життєвому середовищі.
З 23 по 27 жовтня 2017 року в старшій групі «Вишенька» пройшов тиждень безпеки.
Завдання дорослих, вихователів і батьків – не залякувати дітей, а, користуючись їх природною допитливістю, навчити правил поведінки, не забороняти або приховувати небезпечні предмети і речі, а вести ґрунтову, цікаву, пояснювальну роботу.
Тому Тижні безпеки, які проводяться в нашому дошкільному відділенні наповнені конкретним змістом навчально-виховної роботи (тематичні заняття; дидактичні і сюжетні ігри з елементами безпеки життя; конкурси; читання творів художньої дитячої літератури відповідної тематики; моделювання правильної поведінки, аналіз небезпечних ситуацій). Формування в дитини дошкільного віку свідомої безпечної поведінки в довкіллі базується на позитивних прикладах у поведінці дорослих.
30 листопада - День домашніх тварин
Офіційно День домашніх тварин в Україні не відзначається. Але це не привід не святкувати це добре й домашнє свято. Як сказав Антуан де Сент-Екзюпері: "Ти у відповіді за тих, кого приручив". Пам’ятайте про це.
Дітки старшої групи «Вишенька» поділилися цікавими історіями та фотографіями своїх домашніх улюбленців.
Свято Осені
Минуло тепле літо. Минулося тепло, а з ним довгі сонячні дні. Відлітають у теплі краї птахи, жовтіє і опадає листя на деревах… До вихованців групи «Вишенька» завітала Осінь з осінніми привітаннями та дарунками. Дошкільнята весело провели з нею час:
співали, танцювали, грали в ігри.
День іменинників
29 листопада 2017 року діти старшої групи «Вишенька» відсвяткували День осінніх іменинників.
Свято пройшло весело. Діти вітали іменинників теплими словами , бажали здоров'я, миру.
Для дітей були організовані веселі конкурси, загадки,ігри. В кінці свята всі отримали подарунки від «Золотої рибки».
Скоро улюблене свято всіх дітлахів – Новий рік.
А до нього потрібно добряче підготуватися, прикрасити свою групу, зробити її по справжньому казковою. Так 1 грудня в старшій групі «Вишенька» відкрилася справжня, чарівна «Майстерня новорічних прикрас».
Де діти відчувають себе майстрами, вони із задоволенням виготовляють новорічні прикраси для ялиночки. В дитячих руках засяяли яскраві ліхтарики, з'явилися чудові гірлянди, красиві витинанки та тендітні сніжинки-балеринки.
А ось прийшов час і ялинку прикрашати. Дітки з великим задоволенням прикрасили лісову красуню. Тепер вона у гарному вбранні, кожного ранку зустрічає малят.
Чарівна Майстерня новорічних прикрас
День Святого Миколая - покровителя дітей
Наближається улюблена пора всіх дітей – пора зимових канікул, новорічної метушні та подарунків.
З особливим нетерпінням чекають малюки саме на перше свято у круговерті щорічних зимових гулянь –
День святого Миколая, покровителя дітей.
Православні християни відзначають День святого Миколая 19 грудня. З давніх - давен у ніч напередодні свята у дитячі черевички, виставлені на поріг, або й просто під подушку малюкам клали солодощі та подарунки – від Миколая.
Так, сьогодні святий Миколай приніс подарунки всім дітлахам старшої групи «Вишенька».
"Новорічна казка" у групі № 2 "Вишенька"
Окрім зимових канікул, дітлахи завжди з нетерпінням очікують на Новий рік. Адже це час здійснення мрій та бажань, веселого настрою, щасливих посмішок. Вихователі групи № 2 "Вишенька" Обілемиць Ю.В. та Балута О.В., музичний керівник Подтеп Н.М. підготували для дітей Новорічну казку. Малеча радісно розповідала віршики та чекала Діда Мороза і Снігуроньку. Дітки весело та із задоволенням приймали участь в конкурсах. Круг ялинки вони весело танцювали, співали та водили новорічні хороводи. Тут можна було зустріти і Мальвіну, і Пірата, Принца і, навіть, самого Короля з Королевою.
Пізнавально-ігрова діяльність "Погодуємо птахів!"
Родинне свято
На світі все має свій початок. Велика річка починається з маленького струмочка, велике дерево з маленького пагінця . А людина бере свій початок від батьківського порогу і рідної домівки, де живуть наші найрідніші, найближчі люди. І вони повинні стати одним цілим, маленькою частиною і твого серця.
Бібліотечне заняття "Наша мова"
Заняття з розвитку зв`язного мовлення
Навчальні заняття у дошкільному відділенні
Заняття "Здоровья в порядке - спасибо зарядке"
Святковий круїз до 8 березня
6 березня у групі «Вишенька» пройшло свято присвячене МАМІ. Діти запросили мам не просто на свято, а в святковий круїз на кораблику «Мама». Веселі пісні нагадували нашим мамам теплі хвилі моря, запальні та завзяті танці - гарячі промінці сонця, матроський танок, що вони вже серед справжніх моряків.
Можна у світі чимало зробити
Перетворити зиму на літо,
Можна моря й океани здолати,
Гору найвищу штурмом узяти,
Можна пройти крізь пустелі і хащі,
Тільки без мами не можна нізащо.
Бо найдорожче стоїть за словами:
“В світи усе починається з мами!”
Логіко-математичне мислення дітей грунтується на чуттєвому досвіді і на розвитку уявлень не тільки про кількість, а й про форму, величину. Логіко-математичне мислення – це, насамперед, уміння порівнювати, систематизувати, класифікувати, узагальнювати, робити висновки, умовиводи. У всьому світі широко відомий дидактичний матеріал, розроблений бельгійським математиком Джорджом Кюїзенером. Він призначений для навчання математики і використовується педагогами різних країн у роботі з дітьми, починаючи з молодших груп дитячого садка і закінчуючи старшими класами школи. Палички легко вписуються зараз у систему предматематичної підготовки дітей до школи як одна з сучасних технологій навчання. Ми намагаємося в достатній мірі використовувати палички у своїй практичній роботі, щоб сформувати у дітей елементарні математичні уявлення в процесі ігор і занять з кольоровими паличками Кюїзенера.
З досвіду роботи вихователя Балути О.В.
З Днем народження,книго!
2 квітня увесь світ відзначав Міжнародний день дитячої книги, який традиційно проходить у день народження видатного дитячого письменника і казкаря Ганса Крістіана Андерсена.
З нагоди свята діти старшої групи «Вишенька» побували на книжкових іменинах, організованих у садочку вихователями. На дівчаток і хлопчиків чекали зустрічі з казковими героями знайомих їм казок та віртуальна подорож по незвичайних бібліотеках світу. Малюки дізналися про історію виникнення дитячої книжки, а, працюючи у книжковій майстерні, власними руками ремонтували книжечки,створили обкладинки до книжок, красиві закладинки. Діти змагалися у конкурсі на звання кращого «Казкознавчика». Малювали свого улюбленого казкового героя.
Саме цього дня у дошкільному закладі відбулося відкриття дитячої бібліотечки, до створення якої активно долучилися батьки вихованців, взявши участь в акції «Подаруй садочку книжку». На поличках стоять нові яскраві книжечки для маленьких читачів, вони навчаються бережно брати до рук книжки, із захопленням розглядають малюнки, поринають у дивовижний чарівний світ казок. Сподіваємося, що віднині малята і книга стануть справжніми друзями на все життя.