top of page

Соціально-психологічна служба

Метою соціально-психологічної служби є здійснення психологічного супроводу процесу навчання і виховання учнів:

 - консультативно-методична допомога всім учасникам освітнього процесу з питань навчання, виховання і розвитку вихованців, учнів;

- психологічна просвіта всіх учасників освітнього процесу: педагогів, батьків, учнів;

 - захист психічного здоров’я дітей та педагогів, створення умов для повноцінного і гармонійного розвитку всіх учасників освітнього процесу.    

    Задачі соціально-психологічної служби школи:

  • створення сприятливого психологічного клімату в педагогічному та учнівському колективі;

  • профілактика негативних явищ і пропаганда здорового способу життя;

  • соціально-психологічний супровід  дітей пільгових категорій;

  • здійснення профілактико-просвітницької діяльності та пропаганди психологічних знань, підвищення рівня психологічної грамотності педагогів та батьків.

  • сприяння повноцінному розвитку особистості учнів на кожному віковому етапі, створення умови  для формування у них мотивації до самовиховання і саморозвитку;

  • забезпечення   індивідуального підходу до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення;

  • психологічне забезпечення допрофільного та профільного навчання учнів;

  • раннє виявлення дітей з особливими освітніми потребами та психологічне забезпечення інклюзивної освіти;

  • психологічний супровід випускників до та під час зовнішнього незалежного оцінювання.

5a9be1492fd6a.jpg

Поради батькам

1. Поради психолога батькам першокласників

2. Як виховати самостійність у дитини

3. Підлітки - ключик до діалогу

4. Залежності. Як своєчасно розпізнати розвиток залежності у дітей

5. Як поводитись батькам та оточенню дитини, схильної до суїциду

6. Дитяча агресивність. Шляхи подолання

7. Увага! Булінг!

8. Психологічна готовність до школи

9. Зростаємо разом. Основи успішного виховання дітей.

10. Замість ляпасів. Як з повагою та любов`ю визначати дитині кордони.

11. Стрес. Порадник для батьків.

12. Розвиваємо увагу та пам`ять  дітей.

13. Як спілкуватися з підлітками.

14. Відверта розмова про статеве виховання.

Снимок.PNG

Сексуальне насильство в родині - серія відео захисту дітей від сексуального насильства

Коли насильство трапляється в сім'ї, коли злочинцем є близька людина — дитині дуже складно про це говорити.
Спочатку вона не розуміє, що трапилося щось погане. Потім може почати звинувачувати себе.
Говорити про насильство — важко. Але гірше — мовчати.
Як поговорити з дитиною про насильство? Як убезпечити її?
Покажіть це відео та обговоріть його з дитиною. Обов'язково наголосіть, що дитина ніколи не винна, якщо дорослий здійснює насильство. І якщо це трапилося — потрібно розповісти близькому дорослому.
Ваші довірливі стосунки з дитиною допоможуть їй захистити себе.

ПОГАНІ ТАЄМНИЦІ

Інколи дитині соромно розповісти про неприємну ситуацію, яка з нею трапилася. Вона може почуватися незручно, почуватися винною, боятися.

Але кожна дитина має чітко знати, якщо інша людина робить неприємно — про це ніколи не варто мовчати!

Кожна дитина має право на захист — завжди!

У відео Катя на власному прикладі розповідає, що робити, якщо хтось робить тобі неприємно і погрожує.

Обговоріть це відео зі своїми дітьми. Наголосіть, що в будь-який ситуації вони можуть звернутися до вас за допомогою. І ви завжди будете на їхньому боці.

Stop Sexting!

«Припиніть струшувати дитину»

В період карантину діти стали проводити на 80% більше часу онлайн, значно почастішали випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі. На жаль, в Україні такі випадки також почастішали.

Під час карантинних обмежень зростає рівень стресу, особливо серед батьків новонароджених дітей. Це підвищує ризик вчинення насильства над дітьми. Проведене опитування серед батьків показало, що 5% батьків струшують свою дитину з метою її заспокоєння і взагалі не мають інформації про шкідливим вплив таких дій. Таке явище як «Синдром струшеної дитини» є фізичним та психологічним насильством щодо неї та призводить до ушкодження мозку,

а в деяких випадках - має летальні наслідки. З метою профілактики та захисту дітей від шантажу в цифровому просторі, сексуального насильства та експлуатації пропонуємо переглянути відеоролики.

Якорь 1

Тиждень психології у школі-інтернаті

23 квітня в Україні святкується день психолога. Цій події був присвячений тиждень психології в нашій школі.

Його метою було привертання уваги учасників освітнього процесу до науки психологія, до професії психолога, ознайомлення з деякими психологічними феноменами, психопрофілактика, розвиток здатності до самопізнання, самовираження, пізнавальних інтересів, згуртування класних колективів, розвиток навичок співробітництва, комунікативних навичок.

Були проведені традиційні конкурси малюнків та акція «Наші добрі справи». Для учнів 1-4 класів тема малюнків була

«Якби я був чарівником…», для учнів 5-11 класів – «Моя душа – чарівна і неповторна».

Діти актуалізували свої мрії, фантазії, а також втілювали в малюнках своє бачення того, як би вони могли змінити

на краще наш світ. Не дивлячись на те, що учні ще зовсім маленькі, з малюнків видно, що вони щиро переживають

через ту ситуацію, що склалася в країні, їх турбують теми екології, шкідливих звичок.

Отже, формування моральної та громадянської самосвідомості відбувається.

Новинкою тижня психології в цьому році стало проведення квестів з елементами тренінгу. Для учнів 2-х та 3-го класів «Казкова країна», для учнів 4-х та 5-го класів «Наш дружний клас», для учнів 6-7 класів «Я серед людей».

Учні за підказками на території школи знаходили завдання (шифровки, загадки, кросворди), розв’язували їх,

знаходячи потрібні слова, а також виконували тренінгові вправи та ігри за тематикою квесту. 

Дякую учням та педагогам за активну участь та допомогу в проведенні змагань.

Ви – найкращі!

Кібер-булінг або агресія в інтернеті

     У нашу мову прийшло багато слів іноземного походження, які зручно використовувати для позначення новітніх явищ. Одне із таких слів - «кібер-буллінг». Походить з англійської мови, створено від двох слів: кібер (позначає віртуальне опосередковане комп’ютером середовище) і буллінг (походить від англ. bull – бик, бугай, а в переносному значенні – дуже велика, сильна чи агресивна персона;  і позначає процес лютого, завзятого нападу; близькі за смислом дієслова українською мовою - роз’ятрювати, задирати, прискіпуватися, провокувати, дошкуляти, тероризувати, цькувати та ін.).

    КІБЕР-БУЛІНГ - це новітня форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж тощо.                                                      Детальніше...

Поради батькам

    Будь - які перехідні періоди життя і діяльності дітей висувають специфічні проблеми, що пов’язані зі зміною в організації навчальної діяльності у середніх класах. Умови, які змінилися, пред’являють більш високі вимоги до інтелектуального і особистісного розвитку, до ступеня сформованості у дітей певних учбових знань, дій, навичок. Процес звикання до  шкільних вимог і порядків, нового для п’ятикласників оточення, нових умов життя розуміється як адаптація. Адже дитина в школі адаптується не тільки до своєї соціальної ролі, але перш за все до особливостей засвоєння знань у нових умовах.                                             Детальніше...

Увага! Адаптація!

Чому неможливо виконувати одночасно більше двох справ?

 

   Коли ми вимушені вирішувати одночасно відразу 2 складні завдання, півкулі мозку починають діяти паралельно. Зайнятися ще і третьою справою неможливо фізично.

  За легендою, Гай Юлій Цезар міг одночасно читати, писати, слухати доповідь і вести бесіду. Але, мабуть, це все-таки перебільшення. На таке людський мозок нездатний: якщо мова йде про складні, вимагаючі уваги, а не автоматизму завдання, паралельно вести більше 2-х таких процесів ми не в змозі.

 Ключову роль у вирішенні подібних завдань грає...  детальніше

Поради батькам «Дитячі істерики: причини, способи подолання»

January 07, 2019

З дитячими істериками хоч раз стикається більшість батьків. Істерики можуть набувати різних форм – від ниття та плачу до криків, ударів об підлогу, смикання ногами й руками, аж до затримки дихання. Так, істерики явище неприємне, від якого страждають і батьки й дитина, але це також і нормальний етап дорослішання дитини. І для того, щоб правильно поводити себе з дитиною, в якої істерика, потрібно розуміти її природу, причини.

Детальніше...

Розвиток емоційного інтелекту – запорука здоров’я та успіху дитини в подальшому житті

January 07, 2019

Інтерес до емоційного інтелекту виник на початку ХХ-го століття через нездатність класичних ІQ тестів (тестів на коефіцієнт інтелекту) пояснити особливості мотивації й поведінки людей.

Детальніше...

Жан Ледлофф "Як виростити дитину щасливою"

December 18, 2017

Книга американського психотерапевта Ж. Ледлофф буде корисна психологам, вихователям, батькам - усім хто задається питанням: як виростити дитину щасливою.

Ж. Ледлофф провела два з половиною роки в племенах південноамериканських індіанців, де у відносинах між дорослими і дітьми панує повна гармонія, якої так не вистачає в цивілізованому суспільстві. Ж. Ледлофф прийшла до висновку, що якщо ми будемо поводитися з дітьми так, як це робили наші предки протягом тисячоліть, наші малюки будуть спокійними і щасливими.

Ця книга про те, як важливо, виховуючи дитину, прислухатися до власної інтуїції, а не до порад «експертів» в області догляду за дітьми. Завантажити книгу

Найджел Латта "Перш ніж ваша дитина зведе вас з розуму"

December 18, 2017

Автор вважається фахівцем із безнадійних випадків. До таких зазвичай звертаються, коли родина стоїть на межі розпаду, а думка про повернення додому стає батькам нестерпною. Латта переконаний: батьківство не тільки може, а й повинно приносити задоволення. Він пропонує чіткі і доступні інструкції, як поводитися, коли ситуація вийшла з-під контролю, або, просто кажучи, діти сіли вам на шию.

За автором, всі проблеми виховання, над якими століттями б’ється людство (сон, їжа, капризи, непослух і відкрита агресія), можна вирішити за кілька днів, максимум – тижнів. І без шкоди для дитячої та батьківської психіки. Треба тільки бути послідовним, терплячим, впевненим у собі і чітко дотримуватись рекомендацій.  Завантажити книгу

Януш Корчак "Як любити дитину"

December 18, 2017

Книга «Як любити дитину» Януша Корчака займає особливе місце в світовій педагогіці. Це не суха наукова праця, але і не записки дилетанта, не дидактичне повчання, не збірка правил, яких потрібно неухильно дотримуватися, не пусті мемуари, не художній вимисел. Це вражаючий синтез професійних знань, досвіду, спостережливості, педагогічного чуття, літературного таланту і великої любові до дитини. Завантажити книгу

Шкільна тривожність

October 27, 2017

Однією з проблем, які можуть виникнути під час шкільного навчання є проблема шкільної тривожності. Практично всі батьки чули такий термін, проте зміст, який вкладають вони в це поняття дуже різниться. Для когось це страх перед школою, вчителями, однокласниками, для когось - хвилювання на контрольних та екзаменах, для когось – небажання  ходити до школи. Тому, щоб внести ясність в це питання, ми поговоримо про симптоми тривожності у дітей, причини її виникнення та способи подолання цього стану. Детальніше...

Криза трьох років. Як допомогти дитині

October 16, 2017

Вікові кризи - це неминуча стадія розвитку і дорослішання дитини. Це свого роду переломні моменти, під час яких відбувається переоцінка всіх колишніх цінностей, переосмислення свого «я» і стосунків з оточуючими. Одним з таких моментів є криза трьох років.
Це, безумовно, важкий час для батьків, бо у цей період дитина може стати начебто некерованою, дуже примхливою, гостро конфліктувати з близькими. Але від того, як батьки поведуть себе, багато в чому буде залежати, якою виросте їхня дитина. Детальніше...

Цікаві факти про роботу людського мозку

September 19, 2017

Людський мозок - найскладніша і непізнана система пізнання світу. Дослідженнями в цій області займаються вчені біологи, нейрофізіологи, психологи. Іноді ми дізнаємося від них вельми цікаві факти. Детальніше...

13 найбільш цікавих психологічних ефектів

September 12, 2017

Психологію можна віднести до однієї з найцікавіших наук. Якщо Вам все ж хочеться дізнатися більше, то цікаві факти про психологію Вам допоможуть. Детальніше...

Щоб досягти успіху в навчанні та житті, запам`ятай!

September 05, 2017

Напевно ви не раз задавали собі питання, як досягти успіху в житті. Є люди, які отримують все, що хочуть, а є ті, які зазнають невдачу за невдачею. Так, звичайно, перемога чи поразка - в першу чергу, це вибір самої людини, однак це ще не все. Можна нескінченно довго давати собі установку на досягнення, але продовжувати програвати, не докладаючи відповідних зусиль.

Вашій увазі пропонуються поради, як досягти успіху. Детальніше...

Практичні рекомендації школярам щодо розвитку мислення

September 04, 2017

1. Розвивати мислення означає — «насичувати» свій розум знаннями (під час навчання у школі, відвідування різноманітних гуртків, читання книжок тощо).

2. Розум визначає єдність знань і дій. Неможливо набути знань без зусиль думки, без розумової праці.  Детальніше...

Please reload

bottom of page