top of page

Бібліотека - храм, де завжди народжується і зберігається духовність...

Знайомство зі шкільною бібліотекою

  Нещодавно до нашої бібліотеки завітали  дошкільнята групи "Золота рибка", які в майбутньому стануть читачами бібліотеки. Вихователь Кривошей І.О. та бібліотекар Ковальова О.С. провели для дітей екскурсію "скарбницею знань". Метою їхнього візиту було знайомство з казковими героями, читання казки «Петушок – солнца красного дружок» В. Письмака. Діти завітали в оселю казок, з цікавістю розглядали книжкові виставки та слухали розповідь бібліотекаря.

 Основні спільні завдання бібліотекаря та вихователя – це розвиток у дітей інтересу до книги, бажання слухати, говорити про прочитане і правильно розуміти його, виховувати охайність у поводженні з книгою, показати місце, де знаходиться бібліотека, і надати перші поради як користуватися бібліотекою у подальшому. 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

"Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя"

Відповідно до наказу МОН України від 12.08.2014 № 931 "Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек", листа Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" від 18.07.2017 № 211/10-1500 "Щодо наказу МОН України від 12.08.2014 № 931", наказу ДОН ЗОДА від 03.10.2017 № 0635 "Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек", з метою сприяння пошуку ефективних шляхів зміцнення фізичного і розв`язання проблем соціального здоров`я молоді засобами бібліотечної роботи, а також реалізації основних пріоритетів Нової української школи з 01 по 31 жовтня 2017 року в нашій школі був проведений щорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя"

Конкурс-вікторина

«Що я знаю про здоровий спосіб життя?»

    Зміцнення здоров`я дітей є однією з найактуальніших проблем нашого суспільства, до вирішення якої долучається і біблітеока. Не даремно, її завжди називали аптекою душі, місцем, де лікують словом та книгою, тому важливо, щоб вона стала центром збереження здоров`я та осередком формування здоров`язберігаючої компетентності учнів. З цією метою у 6-му класі був проведений конкурс-вікторина "Що я знаю про здоровий спосіб життя?". 

Конспект заняття. Буклети "Ми за здоровий спосіб життя!", "У здоровому тілі – здоровий дух!"

Лекція "Шкідливі звички. Тютюнопаління"

17 жовтня 2017 року була проведена лекція

для учнів 8-го класу про шкідливість паління. Під час заходу наголошувалось, що існує прихована небезпека «начинки» тютюнових виробів.  Бібліотекар закликала некурящих не бути мовчазними потенційними курцями, а курців закликала знайти в собі сили та звернути з дороги, що веде до різних хвороб та передчасної смерті, закликала зробити вибір на користь свого здоров’я, матеріального та психологічного добробуту,

свого майбутнього.

  Палінню – Ні !  Ми – за здорове та розумне покоління!

 

Заняття "Шкідливі звички. Алкоголізм"

     Актуальність теми профілактики алкоголізму зумовлена тим, що ця залежність - це одне з найсерйозніших захворювань в сучасному світі. Ця проблема стосується кожної країни, кожного міста, кожної людини, незалежно від статі і віку. На жаль, вживання алкоголю, незважаючи на всі обмеження, залишається доступним і для дітей, і для підлітків.

   20 жовтня 2017 року бібліотекар Ковальова Олена Сергіївна провела для учнів 9-го класу лекційне заняття на тему: "Шкідливі звички. Алкоголізм". Вона розповіла присутнім про причини й наслідки шкідливих звичок, особливості профілактики й лікування алкоголізму, наркоманії та тютюнопаління.      Матеріал для лекції

   В рамках цієї лекції було порушено ще одне питання: "Шкідливі звички. Наркоманія". Найбільш загрозливим явищем на сьогодні є наркоманія, зокрема серед шкільної молоді. Якщо алкоголізм призводить до втрати соціально-духовних якостей, то наркотики, як правило – до швидкої втрати морального і фізичного життя. Щоб зменшити вживання наркотичних речовин серед неповнолітніх, треба пропагувати розуміння складності одужання та важке повернення до здорового способу життя, спонукати однолітків планувати своє подальше життя в руслі — «я хочу бути здоровим". Матеріал для лекції 

Книжкова виставка літератури “Мова моя – найдивніше диво"

У День української писемності та мови за традицією в нашій бібліотеці презентується книжкова виставка до свята. Бібліотекарем була проведена для дітей цікава історична подорож “Мово рідна! Ти є вічність. Ти є Правда, Добро і Краса народу нашого". Олена Сергіївна розповіла дошкільникам про те, що рідна мова – це мова нації, мова предків, яка пов’язує людину з її народом,

що вона – найбільший скарб, а також одна з найбагатших слов’янських мов.

В рамках заходу у читальному залі була оформлена книжкова виставка літератури “Мова моя – найдивніше диво".

Флешмоб «Моя улюблена книга»

У січні 2018 року у шкільній бібліотеці було проведено флешмоб «Моя улюблена книга». Відвідувачі бібліотеки ділилися враженнями про найкращі дитячі книжки. Метою даного заходу було дати відомості про книгу – історичну пам’ятку людства та історію її виникнення, популяризувати читання літератури, збагачувати знання учнів засобами залучення до книги, формувати щоденну потребу у їх читанні, сприяти духовному збагаченню особистості,

підвищенню культурного рівня.

Якорь 1

Чечель Ольга Володимирівна

бібліотекар

Освіта: вища, Запорізький національний університет, 2014 р.

Стаж: 1 рік

Проблемна тема: «Формування у школярів бібліографічних знань і культури читання через бібліотечні уроки»

Please reload

Головна мета роботи бібліотеки - надання всебічної допомоги педагогічним працівникам і учням у забезпеченні їх інформаційних потреб. У новому навчальному році бібліотека буде сприяти максимальному розкриттю індивідуальності учня, його здібностей, нахилів і талантів; формуванню здорового способу життя, національної свідомості і гідності.

Важливу роль відіграє шкільна бібліотека в засвоєнні шкільної програми, організації навчальної діяльності та дозвілля

Пріоритетними в роботі шкільної бібліотеки є вирішення таких завдань:

  • допомога учням у оволодінні програмовими знаннями та їх  закріпленні;

  • виховання в учнів  бажання самостійно розширювати обсяг своїх знань;

  • навчання школярів сприймати й  аналізувати  різні види і типи джерел інформації;

  • сприяння розвиткові пізнавальних інтересів учнів, формування читацьких інтересів;

  • удосконалення інформаційно-бібліографічного обслуговування юних читачів;

  • організація різноманітних видів масової роботи з пропаганди книги: книжкових виставок, оглядів, бесід;

  • проведення індивідуальної роботи з читачами;

  • розвиток художнього смаку й самостійності суджень учнів;

  • виховання національної свідомості, формування громадянської позиції, моральних якостей, розвиток культури мовлення.

Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

На виконання листа Адміністрації Президента України від 06.09.2018р. № 04-01/2523 "Про проведення інформаційно–просвітницької роботи з нагоди відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму",  09.09.2018 бібліотекарем була проведена відповідна робота в нашій школі, а саме :

  • у старшокласників відбулися лекції до Дня вшанування пам’яті мільйонів військових, полеглих у боях під час Другої світової війни, та мирних жителів багатьох країн і національностей, які загинули внаслідок бойових дій, в окупації на примусових роботах у Німеччині, у концтаборах та інших місцях примусового тримання, від хвороб та голоду;

  • також була організована виставка, де діти змогли ознайомитися с творами тих часів, і масовою інформацією тематичних матеріалів у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму

Знайомство зі шкільною бібліотекою. «Посвята в читачі»

Нещодавно до нашої бібліотеки завітали першокласники, які в майбутньому стануть її читачами. Вихователі першачків та бібліотекар Чечель О.В. провели для дітей екскурсію «скарбницею знань». Метою їхнього візиту було знайомство з бібліотекою, а також із казковими героями. Діти завітали в оселю казок, із цікавістю розглядали книжкові виставки та слухали розповідь бібліотекаря. Основні спільні завдання бібліотекаря та вихователя – це розвиток у дітей інтересу до книги, бажання слухати, говорити про прочитане і правильно розуміти його, виховувати охайність у поводженні з книгою, показати місце, де знаходиться бібліотека, і надати перші поради як користуватися бібліотекою у подальшому.

Всеукраїнський день бібліотек

   Вітаю з книжковим святом! Бібліотека – особливе місце. Нехай там завжди панує чарівна атмосфера. Нехай книги дбайливо і вірно зберігають цікаву інформацію і радують своїх читачів!

  Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам'ять та мудрість народу. В Україні налічується понад 40 тисяч бібліотек, де працює близько 53 тисяч бібліотекарів.

   Це свято було засноване указом президента в 1998 році. Відзначають його як бібліотекарі, так і звичайні відвідувачі бібліотек.

1641962669_3-damion-club-p-ukrainskii-fon-3.png

День захисників та захисниць України

14 жовтня ми святкуємо День українського козацтва та День захисників та захисниць України.

Чи є у світі ще народ, який би був таким волелюбним, як український, який би так палко прагнув свободи?

День козацтва – данина пошани героїзму козаків, котрі боролися за вільне життя в незалежній державі, незабутнім сторінкам історії українського національно-визвольного руху.

Українське козацтво завжди було і залишається символом мужності, незламності національного характеру, непохитності віри і духу.

Бажаєм нашим героям міцного здоров'я, добра і щастя, сили і незламної віри у перемогу. І щоб у нашій Україні запанував довгоочікуваний мир!

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом «У нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи" , у нашій бібліотеці організовано виставку-подорож "Козацьку справу України продовжують захисники віднині", на якій представлено літературу, що ознайомить учнів з традиціями, звичаями українського козацтва, пробудить почуття відповідальності перед наступним поколінням, вшанування пам'яті героїв національно-визвольних подій, мужності та героїзму сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності України.

Відвідувачі виставки мають змогу більше дізнатися про свій рідний край, про його цікаві, мальовничі та дивовижні місця. А ще для читачів представлені різноманітні інтерактивні ігри.

Місячник шкільних бібліотек

Blank 3 Grids Collage.png

"Богдан Лепкий - майстер слова"

   Цього року 9 листопада виповнюється 150 років з Дня народження велета українського інтелекту і патріотизму, багатогранної особистості, поета, письменника і мистецтвознавця - Богдана Лепкого.

   У шкільної бібліотеки представлена книжкова виставка "Богдан Лепкий - майстер слова". А також  підготовлена відеопрезентація до ювілею Богдана Лепкого.

Ми віримо глибоко й безконечно,

Що правда і добро,

І наш народ не вмре!»

(Б. Лепкий)

314496046_839694163889465_1463852197938460623_n.jpg

День української писемності та мови

Сьогодні, 9 листопада, наша країна відзначає День української

писемності та мови.

Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу; найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність! Маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Це свято спрямоване на підтримку мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства і краси.

Любимо, шануємо, вивчаємо рідну мову!

314399889_840419077150307_6540617456149907620_n.jpg
bottom of page